top of page

בנות שכבת ז' באירוע הספורט " אתנה הולכות רחוק" 

ביום שישי, 19.5.2017, יצאו כל תלמידות שכבת ז' לספורטק בתל אביב, כדי לקחת חלק באירוע הספורט לנשים ונערות הגדול בישראל "אתנה הולכות רחוק". הבוקר הספורטיבי החל בצעדה של 5 ק"מ שהתקיימה בתוך נופיו הירוקים של פארק הירקון והמשיך בפעילות חופשית במגוון תחנות ספורטיביות מהנות ומאתגרות כגון זומבה, קיקבוקס, TRX ועוד ועוד... נתראה בשנה הבאה!

אתנה1
אתנה2
אתנה3
אתנה4

משואה לתקומה

לוח השנה העברי מסמן לנו רצף אירועים חשוב - המתחיל בחג החירות ומדלג אלפי שנים קדימה  לזמננו אנו - יום השואה, יום הזיכרון ויום העצמאות. אירועי יום השואה והגבורה בקריית החינוך החלו בצפייה בטקס העירוני שהתקיים בקריית התרבות והמשיכו בצפייה בהצגה "הנחשול". את טקס יום הזיכרון לחללי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה ציינו התלמידים בטקס מכובד ומרגש בהובלת תלמידי שכבת י'

במהלך שנת הלימודים לקחו תלמידי שכבת י' חלק בתכנית שנתית אשר הייתה חלק מתהליך חינוכי ששיאו אירוע קבלת תעודות הזהות.

מעמד קבלת תעודת הזהות מהווה הזדמנות להתעמק במשמעותה של הזהות האישית, האזרחית, לבחון את הזיקה לארץ, לעמוד על מהותם של הקשרים בין האזרח לחברה ולמדינה בה אנו חיים ולהדגיש את חשיבותה של המעורבות והמחויבות לחברה.

אירוע השיא שכלל את חלוקת תעודות הזהות התקיים בסוף חודש מרץ, ב"בית העצמאות" בתל אביב, באולם ההיסטורי שבו הוכרז על הקמת מדינת ישראל. התלמידים שמעו על ההיסטוריה של הבית ועל הימים ההיסטוריים שקדמו להכרזת המדינה ולאחר מכן לקחו חלק בפעילות ייחודית בהובלת נציגי השכבה, בהם עסקו בזהות האישית. בסיום הביקור קיבלו התלמידים בטקס מרגש את תעודת הזהות שלהם.

אירוע קבלת תעודות זהות - שכבת י

פורים בקריית החינוך 

ביום שישי בבוקר, התכנסו כל תלמידי ומורי קריית החינוך לחגוג את מסיבת פורים הראשונה שלנו. הבוקר התחיל במופע להטוטי אש, בהמשך התכנסו התלמידים בכיתות לחלוקת משלוחי מנות (תרומה לאק"ים), חתמנו את היום  במסיבת  ריקודים ובתחרות תחפושות

טקס הזיכרון הממלכתי לחללי צה"ל שמקום קבורתם לא נודע

יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל שמקום קבורתם לא נודע, נקבע על ידי הרבנות הצבאית הראשית בז' באדר, שהוא יום לידתו ויום מותו של משה רבנו, שלפי המסורת היהודית מקום קבורתו לא נודע.
ביום ז' באדר תשע"ז, השתתפו כל תלמידי קריית החינוך בטקס הממלכתי לזכרם של הנופלים, שהתקיים בבית הקברות הצבאי שבהר הרצל במעמד נשיא המדינה, שר הביטחון ועוד. לאחר הטקס סיירו התלמידים בחלקת גדולי האומה.

יום המורה בקריית החינוך

יום המורה הראשון שלנו צוין בדרך ייחודית וחגיגית במיוחד

בשעות הבוקר ההורים החליפו את המורים בכיתות. המורים הצטרפו לתלמידים והאזינו למגוון הרצאות מרתקות,  המהוות טעימה מעולמם המקצועי של ההורים

בהמשך המורים התפנקו בארוחת בוקר חגיגית, באדיבות ועד ההורים

.בהמשך היום נערכו בבית הספר פעילויות שונות לכבוד חג החנוכה 

 יום ההוקרה לפצועי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה

במסגרת אירועי יום ההוקרה לפצועי צה"ל, שמעו תלמידי כיתה י' את סיפורו המרתק של לוחם סיירת מטכ"ל, שנפצע בזמן פעילות מבצעית ברצועת עזה. בהרצאה התלמידים קיבלו הזדמנות נדירה לשמוע  את סיפורו האישי והמרגש של הלוחם, ללמוד על ההתמודדות היומיומית שלו עם הקשיים, ולקבל השראה מנחישותו בהגשמת חלומותיהם.

צעד וחצי להצלחה

תלמידי קריית החינוך שמעו את סיפור הקריירה של הכדורסלנית לירון כהן,  מתחילתו בגיל 13 באסא ירושלים ועד הרמות הגבוהות ביותר באירופה.
בהרצאה שמעו התלמידים על השלבים להצלחה דרך סיפורי הצלחה והקשיים שבדרך, על התכונות הנחוצות לשחקן מקצועי ועל ההתמודדות עם הניצחונות וההפסדים דרך תשוקה, אהבה למשחק, צניעות ,שאפתנות והמון אמונה .

יום גיבוש 

ביום ד',ה- 5.10.2016, התכנסו כל תלמידי ומורי קריית החינוך במתחם החצר המקורה שלנו, ליום גיבוש אתגרי ומהנה. כל כיתה בחרה בצבע חולצה ייחודי לה, וכך תלמידי כיתה ז1 ("הלבנים") , תלמידי כיתה ז2 ("הכחולים"), תלמידי כיתה ז3 ("השחורים"), ותלמידי כיתה י' ("האפורים")  עברו בין מתחמים שונים והתמודדו עם משימות הישגיות ומגבשות כגון גשר חבלים, חדר בריחה, מעגל מתח, משחקי חשיבה ועוד.... בהפסקת האוכל נהנו התלמידים מארוחת בוקר בריאה ומפנקת שאורגנה ע"י ועד ההורים. את היום המהנה  חתמנו בטורניר מחניים שכבתי.  

בוקר תשרי 

במסגרת חגי תשרי וימים של אלול, כשריח של סיום והתחלה חדשה עומדים בפתח ציינו תלמידי "פארק המדע" את השנה החדשה בבוקר חגיגי שכלל הרצאה של הרב מנחם פלדמן על מנהגי החג. 

סיור סליחות לכיתה י'

בעיצומו של חודש אלול, יצאו תלמידי כיתה י' לסיור סליחות לילי בעיר לוד. בהלך הסיור שמעו התלמידים על  העיר  בתקופה  שאחרי חורבן בית שני, במהלכה פעלה קהילה יהודית גדולה וענפה, ששימשה כמרכז ליישוב היהודי בארץ ישראל בתקופת יצירת המשנה והתלמוד.

התלמידים סיירו באתרים שונים בעיר, ביניהם: השוק, משולש הדתות, חאן חילו, בית הבד בית הקשתות ובית כנסת דוסא. לסיום הערב, התכנסו התלמידים לסליחות בבית הכנסת "אביר יעקב".

bottom of page