תחום  מחשבים 

 

 "מגמת הגנת סייבר - תכנית "גבהים 

 

  • Facebook Social Icon

תוכנית ​ייחודית אשר פותחה ע״י מטה הסייבר הלאומי ומשרד החינוך המכשירה את בוגריה להשתלב בעולם הטכנולוגי המשתנה, לאפיין ולפתח מערכות תוכנה מורכבות במרחב הסייבר.

התכנית כוללת לימודי מחשבים (הנדסת תוכנה, תקשורת, מערכות הפעלה) וסייבר בהיקף של 10 יחידות לימוד בנוסף ללימודי מתמטיקה ואנגלית מורחבים ומקצוע מדעי (פיסיקה, כימיה או ביולוגיה ברמה של 5 יח"ל).

שיטת הלמידה במסלול הסייבר ייחודית, ומתבססת באופן משמעותי על למידת חקר ועבודה עצמית של התלמידים ובליווי עוזר הוראה מתעשיית ההייטק. הלימודים מתבססים על לימודי מדעי המחשב

​(שפת python), רשתות תקשורת ואתיקה בעולם הסייבר.

לתלמידים אשר יתקבלו למסלול הסייבר מובטחת מסגרת לימודית ייחודית, מאתגרת, מוכוונת חניכה והנחייה אישית, אשר תאפשר לכל תלמיד לממש את הפוטנציאל שלו ולרכוש את הכלים הנדרשים על מנת ל​הגדיל את סיכוייו ​להשתלב במסלולים הטכנולוגיים בצה"ל (​כדוגמת: ​8200, ​ו​ממר״ם)ובתעשיית ההיי-טק.

התלמידים בתכנית מקבלים ידע מקצועי וערכי ופעילויות העשרה המשלבות את עולם ההייטק, האקדמיה והביטחון.

המגמה מיועדת לתלמידים מצטיינים בעלי חשיבה מופשטת ובעלי יכולות גבוהות בתחומי מדע והנדסה, המגלים נכונות לעמוד באתגרים.

המגמה מיועדת לתלמידים שלומדים מתמטיקה, פיזיקה, ואנגלית ברמה של 5 יח”ל.

תנאי סף : ציון 85 ומעלה במקצועות מתמטיקה,אנגלית, פיזיקה/ מדעים בחטיבת הביניים.

ממוצע 85 בתעודת מחצית א' של כיתה ט'.

יתקיימו מיונים לבדיקת התאמה לתכנית.

פתיחת המגמה בקריית החינוך בשיתוף "גבהים" קיבלה את אישור משרד החינוך.

אודות המגמה

סיור לימודי בחברת סיסקו

תלמידי תחום המחשבים בקריית החינוך (מגמת גילוי ואיתור מידע דיגיטלי, מגמת הגנת הסייבר ומגמת מערכות תקשוב) במרכז הפיתוח של חברת Cisco במתחם פולג, נתניה.

במסגרת הביקור, שוחחו התלמידים עם נציגת החברה, הגב' עינת איתן, על עידן המידע ומהפכת "האינטרנט של הדברים" (Internet Of Things) וכיצד מהפכה, אשר בעיצומה אנו חיים, משנה את כל אורחות חיינו ועוד עתידה לעצב אותה באופן משמעותי בעתיד הקרוב ביחד עם האתגרים שהיא מציבה בנושא תעסוקה, הגנת מידע ואיתור מידע דיגיטלי.

לאחר מכן, סיירו התלמידים במשרדי החברה. התלמידים התרשמו מסביבות העבודה, חדרי הכושר והאוכל של העובדים, פינות וחדרי המנוחה וסיימו בסיור בחוות השרתים, בה קיבלו התלמידים הסבר על האופן בו משמשים ציוד החברה את לקוחותיה.

לקראת סיומו של הביקור, התנסו התלמידים בהדגמה של מערכת חוזי (Video Conference), שפותחה על ידי החברה.

בסיום, קיבלו התלמידים תעודות הסמכה מטעם האקדמיה של סיסקו על סיומו בהצלחה של קורס Introduction To Cyber Security אותו בצעו במהלך החודש האחרון.

 

תודה מיוחדת למורים המורים המלווים: הגב' ענת כהן ומר מני עבודי, רכז המגמה

press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom

mind the gap ביקור בחברת "גוגל" מסגרת פרויקט

 ביום חמישי, 9.11.2017, התארחו תלמידות מגמת הגנת הסייבר   בקמפוס חברת Google בת"א, במסגרת אירוע הפתיחה של פרויקט Mind The Gap.
מטרת הפרויקט היא לעודד תלמידות בכיתות ט'-י' אשר נמצאות בשנת בחירת מגמת הלימוד בתיכון לבחור במגמת מדעיות ובפרט במדעי המחשב.
במסגרת אירוע הפתיחה, התנסו התלמידות (אשר יהווה מנטוריות התוכנית בבית הספר) בסדנאות של עמידה מול קהל ורטוריקה, פאנל עם מהנדסות תוכנה, הרצאות טכנולוגיות מרתקות מפי מנהלי מוצרים בחברת Google ו- Waze ועוד. לאחר ארוחת צהרים, הצטרפו המורים לתלמידות וחשבו יחדיו על פעילויות בית ספריות משמעותיות וחוויתיות לעידוד תלמידות לבחור במדעי המחשב ובמקצועות מדעיים כמגמות מובילות בתיכון.

press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom

 skillz  תלמידי המגמה השתתפו בתחרות 

 

ביום שלישי, 12.12.2017, התקיימה בבית ספרנו תחרות Skillz, שלב בתי הספר.

תחרות Skillz הינה תחרות חשיבה המזמנת אליה בני נוער בעלי סקרנות ועניין. התחרות כוללת אתגר תכנותי המבוסס על בניית אסטרטגיית נצחון בין קבוצות המתחרות זו בזו. הקבוצה הראשונה שמצליחה לצבור 8 קפסולות אנרגיה מהמכרה אל ספינת האם, מנצחת. התחרות משלבת עבודת צוות, יכולת תכנון וחשיבה אסטרטגית, ניהול זמן ויכולת תכנותית גבוהה, מבוססת OOP, בשפת Python.

בתחרות, זו השנה הראשונה, המתקיימת בבית ספרנו, לקחו חלק תלמידי מגמת הגנת הסייבר, י'2, וקבוצת תלמידים מצטיינים מכיתה ח'1.

התלמידים חולקו לקבוצות והתחרו זה בזה במסגרת סבבים. בתום כל סבב, בוצעו תחרויות בין הקבוצות וניתן ניקוד לכל סבב וניקוד מצטבר. 

את התחרות ליוו שלושה מנטורים, הורים של תלמידי המגמה, אשר סייעו לקבוצות לתכנן אסטרטגיית משחק וליישמה בכתיבת קוד מתאים.

יישר כח לתלמידים המשתתפים על הנחישות וההתמודדות האיכותית. 

תודה למנטורים, הורי תלמידי מגמת הגנת הסייבר, על הליווי והסיוע לתלמידים ביום התחרות.

תודה למר מני עבודי, רכז המגמה, על התכנון, ההפקה וביצוע התחרות.

 skillz juniors תלמידי המגמה השתתפו בפיילוט התחרות 

 

כחלק מתהליכי גיבוש "דור המייסדים" של מגמת הגנת הסייבר בקריית החינוך, השתתפו התלמידים העולים לכיתה י' בפיילוט  CodeCombat בהנחייתו של רכז המגמה מר מני עבודי.

מטרת הפיילוט הייתה בחינה של אפשרות שימוש בסביבה הלימודית CodeCombat כסביבה לתחרות ארצית במסגרת אליפות הסייבר הישראלית בשנה"ל תשע"ח.

השתתפות התלמידים והמשובים שמילאו על סביבת הלמידה, תרמו תרומה חשובה לשיקולים של מנהלי אליפות הסייבר הארצית בבחירת סביבה תחרותית לאליפות בשנה הבאה.

 

כבונוס על הישגיהם בפיילוט, זכו התלמידים לבקר במרכז הפיתוח של חברת  SanDisk  בכפר סבא. הביקור נפתח בדברי ברכה של מנכ"ל החברה, מר שחר בר-אור ובהרצאה  בנושא טכנולוגיית ה- Flash Drive, בהמשך התנסו התלמידים בסביבת הפיתוח CoderZ, המשלבת תכנות בלוקים (מבוסס blockly) עם רובוטים וחיישנים ולסיום התארחו לארוחת צהריים עם עובדי החברה ואף קיבלו מזכרת מהביקור.