תחום מדעים ובריאות

 

מגמת מערכות בריאות

 

הלימודים במגמה

מעורבות בקהילה- תכנית ניצני רפואה 

הלימודים במגמה מדגישים את התרומה לחברה ולקהילה. תלמידי שכבת י"א לוקחים חלק בתכנית "ניצני רפואה" בשיתוף אגף הנוער של עיריית נס ציונה ומתנ"ס "יד אליעזר", במסגרתה מגיעים תלמידי כיתות ו' למעבדת הרפואה בקריית החינוך ליום לימודים שבועי. בתמונה: ביקור של מנהלת אגף החינוך הגב' ריבה קליין באחד המפגשים. 

המגמה מאפשרת לתלמידים המתעניינים בעולם הבריאות והרפואה, להעשיר את הידע שלהם בתחום,  ולסיים את שנות לימודיהם במסלול זה עם תכנים רבים שיאפשרו להם להשתלב במערכת הבריאות בארץ.

 

במסגרת הלימודים במגמה, התלמידים עורכים סיורים במתקני בתי החולים, וכך פוגשים בהיבטים היישומים והמתקדמים של עולם הרפואה. הסיורים מאפשרים לתלמידים להיחשף לעבודה בבית החולים, לצוות בית החולים ולציוד מקצועי, וללמוד תחומים אלו לעומק. בנוסף ללימודים העיוניים בבית הספר, ולסיורים בבתי החולים, הלימודים במגמה כוללים גם השתתפות בקורסים  של מד"א והשתלבות במערך ההתנדבות של מד"א כאיש צוות באמבולנסים. מגע זה עם עולם הרפואה פותח לתלמידים אפשרות לבחור בהמשך לימודים אקדמיים במקצועות הבריאות השונים.

 

מבנה המגמה:

מקצוע בחירה א' - מקצוע מדעי בהיקף של 5 יח"ל (כימיה, פיסיקה או ביולוגיה). 
מקצוע מוביל - מדעי הבריאות בהיקף של 5 יח"ל, מקנה מקדם הטבה (בונוס) בתנאי הקבלה לאוניברסיטאות. התכנים כוללים רפואה מונעת וקליניקה במערכות הגוף השונות, המתבססות על אנטומיה-פיזיולוגיה של אותן המערכות.
מקצוע התמחות - "מערכות רפואיות" בהיקף של  5 יח"ל ופרויקט גמר העוסק בחקר "ניהול בעיה בריאותית של מטופל" בבית החולים או במגן דוד אדום (מד"א).
לחץ כאן לאתר המגמה במשרד החינוך
תנאי סף:
ציון של 85 ומעלה במקצועות מתמטיקה (הקבצה א) ומדעים בחטיבת הביניים. 
ממוצע 80 ומעלה בתעודת מחצית א' של כיתה ט'. 
מעבר ראיון אישי
 
 

 

ערב מגמה ינואר 2018 

להרגיש כמו סטודנט לרפואה כבר בתיכון" ...
ערב מגמה ראשון וחגיגי התקיים  בקריית החינוך  במעמד ראש העיר ומנהלת אגף החינוך. בחלקו הראשון של הערב תלמידי המגמה הפעילו והדריכו את האורחים בתחנות שונות, ביניהן החייאת מבוגר, החייאת תינוקות, בדיקת רמת סוכר בדם, אמבולנס ועוד. לאחר ברכות מפי ראש העיר, קיבלו תלמידי שכבת י' את החלוק הלבן בטקס חגיגי. בסיום הערב שמעו האורחים את הרצאתו המרתקת של דר' רביד דורון על נפלאות המוח האנושי.

תודה לכל מי שתרם להצלחת הערב ובעיקר למורי המגמה רעות ניסן ואיציק פיימן. יישר כוח לתלמידי המגמה שהפעילו והדריכו את האורחים בתחנות השונות.

press to zoom
ערב מגמה4
ערב מגמה4
press to zoom
press to zoom
press to zoom

תלמידי המגמה ביקרו בבית החולים אסף הרופא, ביה"ח תל השומר וביה"ח קפלן

כחלק בלתי נפרד מלימודי המגמה, יוצאים התלמידים לסיורים בבתי חולים, על מנת ללמוד על ההיבטים המעשיים של הנושאים הנלמדים  בכיתה. תלמידי המגמה סיירו בבית החולים אסף הרופא, שם ביקרו בחדר מיון, במחלקת ילודים ואף צפו בניתוח בזמן אמת. אנו מודים לצוות בית החולים על הסיור המקצועי והמעמיק.

בבית החולים קפלן סיירו התלמידים במכון הרנגטן. ובבית החולים תל השומר ביקרו בבנק הדם המרכזי ובמחלקת השיקום.

תמונה רפואה
תמונה רפואה
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom

תלמידי המגמה ביקרו בבית החולים "אסותא" ברמת החייל

תלמידי כיתה י' למדו השנה  בצורה מעמיקה  את נושא הקרדיולוגיה. במסגרת הלימודים יצאו התלמידים לסיור בבית החולים "אסותא" בתל אביב לביקור במכון הלב ובמחלקה לניתוחי לב וכלי דם, שם למדו מקרוב על עבודת הצוות הרפואי. אנו מודים לצוות בית החולים על האירוח המקצועי והלבבי.

תלמידי המגמה לומדים על האנטומיה של הלב  

תלמידי המגמה לומדים על האנטומיה של הריאות  

בחודש נובמבר 2016 עברו תלמידי המחזור הראשון של המגמה קורס  עזרה ראשונה של מד"א. בסיום הקורס התלמידים החלו להשתלב כאנשי צוות   באמבולנסים